Bir Diyetisyenin Marketten Asla ve Kat’a Almadığı Sağlığına Dikkat Edenlerin Uzak Durması Gereken Yiyecekler

Dengeli ve sağlıklı beslenme uzmanları olan diyetisyenlerin markette neler alıp nelerden uzak durduğunu hiç merak ettiniz mi? TikTok’ta çektiği sağlıklı beslenme görüntüleriyle bilinen (TikTok/@dietitianontheways) isimli diyetisyen; market alışverişinde bilhassa nelerden uzak durulması gerektiğini anlattı. İşte bir diyetisyenin teklifiyle; sağlıklı beslenmek isteyenler için uzak durulması gerekenler listesi ?

1. İçeriğini bilmediğiniz diyet eserleri. Bu eserler satın alınırken bilhassa içerisindeki yağa, katkı hususlarına ve şeker oranlarına dikkat edilmesi gerekiyor.

2. Ketçap mayonez üzere soslar. İçerisinde çokça katkı hususu ve yağ olan bu hazır soslar sağlıklı beslenmek isteyenlerin bir numaralı düşmanı.

3. Meyveli kefir ve yoğurt. Saf üzere gözükse de içerisinde çokça tatlandırıcı olan bu eserlerin kalorisi hayli fazla!

4. Hazır çorbalar. Bu tıp çorbalar bol bol katkı hususu ve çok sodyum üzere kalp damar rahatsızlıklarına yol açıcı hususlar içeriyor. Uzak durulması çok önemli!

5. Hazır noodle’lar. Tıpkı hazır çorba üzere, hazır noodle’lar da maalesef sıhhatsiz. Sistemli olarak tüketilmesi yüksek tansiyona, yüksek kolestrole, şeker ve kalp hastalıklarına yol açıyor.

6. Süt tozu. Selülit oluşumu, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması üzere aklınıza gelebilecek pek çok rahatsızlığa sebebiyet veriyor!

7. İçerisinde sinameki olan poşet çaylar. Sinameki her ne kadar tuvalete çıkmayı kolaylaştırsa da uzun vadede bağırsakları tembelleştiriyor.

8. Gazlı içecekler. Gastrit, reflü, ülser, karaciğer yağlanması, insülin direncine davetiye çıkaran gazlı içecekler tercih edilmemeli.

9. Isıl süreç görmüş besinler. Isıl süreç görmüş besinlerde bulunan nitrat, ısı tesiriyle nitrit ve nitröz asitlere dönüşür. Bu da bedende kanser oluşan hücrelerin oluşmasına yol açar!

10. Meyve suları. Yüksek ölçüde şeker içerdiği için neredeyse tüm hastalıklara sebep olur!

Diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir