Ersun Yanal’dan Cüneyt Çakır’a Bahattin Duran ve Tarık Ongun eleştirisi

2022 Dünya Kupası bu akşam oynanan ve Ekvador’un Katar karşısında 2-0 kazandığı maçla başladı. NTV ekranlarında Emek Ege ve Ersun Yanal Dünya Kupası ve gündemi konuştu.

Eskiden hakemimiz olurdu

Ersun Yanal Dünya Kupası hakkında “Biz 33 Avrupa ülkesinden de daha genç nufüsa sahibiz. Bizim topraklarımızda yetenekle bir problemimiz yok. Organizasonlarla meselemiz var. Bu ülkede daha fazlasını yapacaklarımız var fakat dışardan izliyoruz. Evvelden hakemimiz olurdu Cüneyt Çakır artık o da yok.” dedi.

Tarık Ongun ve Bahattin Duran olmaması beni üzdü

Uzun yıllar birlikte çalışan Cüneyt Çakır, Tarık Ongun ve Bahattin Duran hakkında konuşan Yanal “Cüneyt Çakır’ın jübilesinde Tarık ve Bahattin’de olsaydı. Onları görmemek beni üzdü. Onlar çok düzgün bir üçlü olmuştu. Herkese öğrettikleri şeyler vardı. Hakemlikte grup olacağını göstermişlerdi. Onların hakemliğe sonrasında yapacakları katkı için teşekkür ediyorum.” diyerek tenkitte bulundu.

Uzun yıllar bir arada çalıştılar

2009’dan mesleklerinin sonuna kadar FIFA Hakemi Cüneyt Çakır’ın yardımcıları olarak vazife yapan Bahattin Duran ve Tarık Ongun; mesleklerinde Cüneyt Çakır ile birlikte 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda yer aldılar. Bu turnuvalarda; 2 başka Dünya Kupası’nda 2 Yarı Final ve bir Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final maçı yönettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir