Güvercini başını kopararak öldürdü; idari para cezasıyla serbest kaldı!

Ankara’da, güvercinin başını kopararak öldürdüğü manzaraları toplumsal medya hesabından paylaşan Emre D., gözaltına alındı. İdari para cezası uygulanan Emre D., özgür bırakıldı. 

Keçiören ilçesinde Emre D., evvelki gün toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde; kuşa ve paraya gereksinimi olmadığını söyleyerek, beslediği güvercinlerden birini kafesten alıp, başını kopardıktan sonra yere fırlattı. Güvercinin çırpınarak öldüğü manzara, toplumsal medyada reaksiyon topladı. İmajlar üzerine Emre D., polis takımlarınca yakalanarak gözaltına alındı. Emre D., sözü alındıktan sonra idari para cezası uygulanarak özgür bırakıldı. 

Diğer güvercinlere el koyulacak 

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı Haydar Özkan, bu cins caniliklerin engellenmesi için evvel ailelerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Aileleri şiddetten arındırmamız lazım. Şiddetten arınan çocukların yetişmesi lazım. Yaşanan olay caniliktir. Düşünebiliyor musunuz; bir güvercini alıyorsun boynunu koparıyorsun, kaldırıp atıyorsun ve hayvan orada çırpınarak can çekişiyor, sen onu izliyorsun. Bu nasıl bir caniliktir?” dedi. 

Başkan Özkan ayrıyeten imajlarda yer alan öbür güvercinlere Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Genel Müdürlüğü’nce el koyulacağını söyledi. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir