Kemal Kılıçdaroğlu İddialı: ‘Ucu Nereye Giderse Gitsin O Para Geri Alınacak!’

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı aday Kemal Kılıçdaroğlu, devletten çalındığını argüman ettiği 418 milyar doların geri alınacağını bir sefer daha yeniledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altı partinin dahil olduğu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi’nden Aytunç Erkin’e yaptığı açıklamalarda, sık sık lisana getirdiği kayıp 418 milyar doların geri alınacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun, “Adaylığınız açıklanana kadar geçen müddette ‘Sadece 5’li çete değil birtakım finans çevreleri’ tarafından da size karşı duvar örüldüğünü söylediniz. Bugün de bu finans etraflarının size karşı duvar olacağını düşünüyor musunuz?” sorusuna verdiği karşılık şu halde;

“Bu duvarı nasıl yıkacaksınız? Bakın; altılı masanın bir ortak siyasetler metni ve bu metinle birlikte de bir anayasa önermesi var. Bu iki metnin özeti size nazaran nedir derseniz, demokrasidir, hak- hukuk adalettir.”

“Ama hayatın her alanında hak, hukuk ve adalettir. Siyasette, eğitimde, sanatta, iş dünyasında, çalışma hayatında, tabiat siyasetlerinde, iktisatta; her alanda hak, hukuk ve adalet. Haliyle biz ömrün her alanında demokrasiyi tesis edeceğiz ve adaleti sağlayacağız.”

“Bakın, bu ülkenin 418 milyar doları çalınmış. Kim çaldı, nasıl çaldı ortaya çıkacak. Ortaya çıkmakla da kalmayacak; her kuruşu geri alınacak. Yağma sistemi son bulacak, nepotizm, kayırmacılık son bulacak. Ucu nereye gidiyorsa gitsin. Kozmik hukuk düsturları içinde, muhakkak ve muhakkak hukuk içinde kalınarak yapılması gereken ne varsa yapılacak. Bunun önünde durmak isterlerse kendileri bilir. Tercih onların…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir