Sahte içkiyle ölüm davasında verilen ceza belli oldu

İstanbul’da yaşanan olayın akabinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, maktul 37 yaşındaki Sevim Şenkaya’nın alkol zehirlenmesi nedeniyle 12 Ekim 2020’de vefat ettiği belirtildi.

Salih Özgen’in bu alkolü Ercan Padak’tan temin ettiği anlatılan iddianamede, Padak ile İbrahim Bozkurt’un kendisine 6 şişe içki verdiği, Padak’ın da tabirinde içki sattığını kabul ettiği lakin, sattığı içki yüzünden Şenkaya’nın öldüğünü kabul etmediği aktarıldı.

Ölüm nedeni: Metal alkol zehirlenmesi

Maktulün otopsi raporunda da sanığın vefatının metil alkol zehirlenmesi sonucu meydana geldiği tabir edilen iddianamede, sanıkların aksiyonunun ‘Olası kastla insan öldürme’ cürmünü oluşturduğu değerlendirilmesinde bulunuldu.

İddianamede, Salih Özgen, Ercan Padak ve İbrahim Bozkurt hakkında ‘Olası kast ile öldürme’ cürmünden 20 yıldan 25 yıla kadar mahpus cezası verilmesi talep edildi.

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Salih Özgen, Ercan Padak katılırken, avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Ercan Padak son savunmasında, “Ben düzmece içki verdim fakat benim verdiğim içkiden ölmedi. Düzmece olduğunu bilmiyordum. O denli olsaydı ben de ölürdüm. Suçsuzum” dedi.

16 yıl 8 ay mahpus cezası aldı

Mahkeme heyeti İbrahim Bozkurt ve Salih Özgen´in beraatine karar verdi. Ercan Padak´ın ise ‘Olası kastla öldürme’ hatasından 16 yıl 8 ay mahpus cezasına çarptırılmasına hükmedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir