Sanayide Dönüşüm Buluşmaları Konya’dan başladı

KONYA (İGFA) – Vodafone Business ve Akbank ana sponsorluğu ile Netoloji platin sponsorluğunda, Impacta partnerliğinde Endüstride Dönüşüm Buluşmaları’nın birincisi Konya’da düzenlendi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Konya Organize Sanayi Bölgesi konut sahipliğinde Endüstride Dönüşüm Buluşmaları’nın birincisi 27 Şubat’ta Konya’da gerçekleştirildi. Bu yıl altı vilayette gerçekleştirilmesi planan aktiflik serisinin birincisinde, organize sanayi bölgelerinde bulunan işletmelerin dijital dönüşüm konusundaki bilgi düzeyleri ve farkındalıklarını artırarak, dijital dönüşüm süreçlerini daha sağlıklı ve süratli halde gerçekleştirmelerini sağlamak ismine maksatlar değerlendirildi.

Bankacılık, yazılım ve teknoloji dünyasından üst seviye yöneticilerin iştirakiyle gerçekleşen konuşma ve panellerde, işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerine kıymet katacak bilgiler iştirakçilere aktarıldı.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Impacta Kurucu Ortağı Başar Ceylan, Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Düz, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu ile OSBÜK ve Konya OSB Başkanı Memiş Kütükcü yaptı.

KÜTÜKCÜ’DEN SANAYİCİLERE DÖNÜŞÜM ÇAĞRISI

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen Endüstride Dönüşüm Buluşmaları’nda konuşan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, ülke genelinde 67 bin fabrikanın üretim yaptığı organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin üreten gücü olduğunu söyledi. Kütükcü, konuşmasında dijital dönüşüm ve yeşil dönüşüm vurgusu yaparak, sanayicilere dönüşüm sürecine süratli bir halde hazırlanmaları davetinde bulundu: “Dijital dönüşüm ve yeşil dönüşüm geleceğin sanayi siyasetidir. Tüm sanayicilerimize hem dijital dönüşüme hem de yeşil dönüşüme süratle hazırlanmaları davetinde bulunuyorum. Bu sürece ne kadar süratli adapte olabilirsek, o kadar rekabetçi oluruz”

OSBÜK olarak bu dönüşüm sürecinde her vakit sanayicilerin yanında olacaklarını kaydeden Kütükcü, OSBÜKbulut, OSBÜK Güç İzleme Sistemi, OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı üzere çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir