Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan, Kayseri Şeker’e ziyaret

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Kayseri programının birinci durağı, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin konut sahipliğinde gerçekleştirilen, “Tarım ve Orman Bakanlığı Sektör Paydaşlar” toplantısı oldu.

Düzenlenen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler ve Murat Cahid Cıngı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Hüseyin Akay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile dalın temsilcileri katıldı. Bakan Yumaklı, toplantıda üreticilerin görüş ve tekliflerini not edip, Türkiye yüzyılında tarım ve orman bölümünü tekrar birlikte inşa edeceklerini lisana getirdi.

Kayseri Şeker Çiftçileri ile buluşmak için Kayseri Şeker’e gelen Bakan Yumaklı ve beraberindeki heyet, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Lideri Hurşit Dede, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür İsmail Gedik ve çok sayıda çiftçi işletme binası önünde çiçekle karşıladı.

Oldukça samimi bir atmosferde gerçekleşen toplantıda konuşan,Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Hüseyin Akay ise şunları söyledi:

“Kayseri Şeker, Milletlerarası standartlarda çiftçinin güzide kuruluşudur. Kayseri Şeker son yıllarda yaptığı atılımlarıyla, bilhassa 2023 yılı çiftçiler açısından doruklar yılı olmuştur. Biz çiftçi kuruluşu olarak açığız, kurumsalız, hesap vermeye hazırız, her türlü şeffaflık içindeyiz, çiftçimizden bilinmeyen gizli hiçbir uygulamamız yok. Bizim uygulamalarımızın Türkiye’deki öteki kooperatiflere örnek olmasını ümit ediyoruz.” diyen, Lider Akay; başta Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya, beraberindeki heyete ve çiftçilere nazik teşriflerinden ötürü teşekkür etti.

Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç konuşmalarında bu türlü bir ortam sağladığı için Lider Akay’a ve teşriflerinden ötürü Bakan Yumaklı’ya teşekkürlerini sundu.

Şeker bölümüne yabancı olmadığına vurgu yapan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi;

“Ülkemizdeki öncü kooperatiflerden, Kayseri Şeker’de siz bedelli çiftçilerimizle buluşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin büyük kooperatifleri var. Bu bölümün içerisinde. Kayseri Şeker, bir markalaşma örneğidir. Kayseri üreticisi de sanayicisi de bir mevzuyu alıp onu tekamül ettirerek bir marka haline getirmek de son derece usta. Biz hiçbir üreticimizin ziyan etmesini istemeyiz. Üreticilerimizin emeği, çalışanlarımızın çabasıyla Kayseri Şeker kaç yeni rekorlara imza atacak.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir