YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı? YKS ek yerleştirme sonuçları nereden öğrenilir?

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına nazaran 2022-2023 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme süreçleri tamamlandı.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden açıklandı, yükseköğretim kurumlarındaki kontenjanın yüzde 99’u doldu.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 19 Eylül 2022 tarihinde saat 17.30’dan itibaren öğrenebilecektir. Yerleştirme Sonuç Dokümanı basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE VAKİT?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına nazaran bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süreçleri 26-30 Eylül 2022 tarihleri ortasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül 2022 tarihleri ortasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye mühleti içinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan tarihe ve ilgili dokümanlara nazaran süreç yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir