Barış Akarsu’nun hayatının anlattıldığı filmi vizyona girdi! Kardeşinden anlamlı hediye

Bodrum’da geçirdiği trafik kazasında hayatını yitiren sanatçı Barış Akarsu’nun hayatının anlatıldığı ve başrollerini sanatçı İsmail Ege Şaşmaz’ın yaptığı ‘Barış Akarsu Merhaba’ sineması 18 Kasım’da Türkiye ile birlikte 23 ülkede vizyona girdi. Sinema Barış Akarsu’nun memleketi Bartın’da da bugün vizyona girdi. Kentteki özel bir sinemada vizyona giren sinema öncesinde sanatçı İsmail Ege Şaşmaz, barışseverlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ağır ilginin gösterildiği sinemaya Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve sinemaseverler katıldı. Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kardeşi Nesrin Akarsu sineması barışseverlerle birlikte izledi.

‘BARIŞ AKARSUYU CANLADIRMAK MEMNUNLUK VERİCİ’

16 Kasım’da İstanbul’da yapılan sinema galasının hoş geçtiğini söyleyen sinemanın başrol oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz, “Gala gecesinde Barışın hayranları dostları ve sanatkarın babası Selahattin Akarsu, kardeşi Nesrin Akarsu da bizleri yalnız bırakmadı. Artık barışın memleketindeyiz. Sinemanın çekimlerinin bir kısmını de Amasra’da yaptık ve ben 1,5 ay boyunca buradaydım. Burası benim için çok manalı bir kent oldu. Benim için vazgeçilmez bir kent oldu. Barışın müziğinde dediği üzere ‘hasret kokan kent, sevda kokan kent, deniz kokan şehir’ dediği üzere benim için o denli oldu. Geldiğimde kendimi kendi memleketimde üzere hissettim, Barış’ı da kendimden bildim. Onlar da beni kendilerinden bildiler. Onlar da beni barışın yerine koydular. Bu benim için kıymet bileçilemez bir şey oldu. Umarım Barış’ı istedikleri üzere onlara gösterebilmişimdir. Sahiden güzel formda anlatabilmişimdir. Barış’ın memleketinde Bartın’da Amasra’da bu duyguyu yaşamak çok değerli, çok güç bir insanı bir insanın yerine koyabilmek, Barış üzere bir insanın yerine koyulabilmek benim için çok değerli ve ben bunu yaşıyorum. Bunun haklı gururu ile de çok mutluyum” dedi.

ANLAMLI HEDİYE

İsmail Ege Şaşmaz, Barış Akarsu’nun kardeşi Nesrin’in ağabeyine ilişkin montunu, bilekliği ve ayetel kürsü kolyesini ikram ettiğini söyledi.

Barış Akarsu’nun sinemasının memleketi Bartın’da gösterime girmesinden ötürü memnunluk yaşadığını söyleyen kardeşi Nesrin Akarsu, “Filmi izlemekten ötürü hislerimi anlatmak mümkün değil, benim kederlerimi benim üzere lakin yaşayan anlar. Ağabeyimi İsmail Ege Şaşmaz’da görmek hem hüzün ve hemde memnunluk veriyor. Şu anda çok heyecanlıyız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir