Konyaspor’dan maç sonu Lale Orta’ya olay çağrı: Onurlu bir hareket sergileyip istifa edin

Spor Toto Harika Lig’in 30. haftasında Konyaspor, alanında Adana Demirspor‘a 2-1’lik skorla kaybetti.

NDIAYE SKORU BELİRLEDİ

Adana Demirspor‘da 28. dakikada Badou Ndiaye açılışın golünü attı. Konyaspor, 41’de Uzman Emreli ile eşitliği buldu. 56’da Adana Demirspor‘dan Cherif Ndiaye penaltı golüyle grubuna galibiyeti getirdi.

İSTİFA ÇAĞRISI

Konyaspor, karşılaşmanın ardından MHK Başkanı Lale Orta’yı istifaya davet etti. Yeşil-Beyazlı gruptan yapılan açıklamadaki tabirler oldukça sert oldu.

İşte Konyaspor’dan yapılan açıklama:

“Konyaspor topluluğu olarak üzülerek görüyoruz ki; TFF ve kurumları gayri önemli yönetilmeye devam etmektedir.

Evimizde oynadığımız Adana Demirspor maçında birinci dakikadan itibaren arka niyetli tavır sergileyen Sarper Barış Latife isimli MHK çalışanı müsabakanın 56. Dakikasında inanılmaz, başarmış ve kalecimizin hiçbir müdahalesi olmayan konumda penaltı icat ederek kadromuzun puanların, çalmıştır.

Haftalardır dişimizi sıkarak tansiyonu artırmak istemememize karşın VAR’ın dahi müdahale etmediği geçersiz penaltı kararı uygulanmıştır. Görüyoruz ki; Sesi çok çıkanın, dediği olmaya devam etmektedir.

Sayın Lale Orta, üstlendiği misyonu yerine getirememekte ve Sarper Barış Latife üzere elemanların operasyonlarına ya göz yummakta ya da işbirliği yapmaktadır.

Konyaspor topluluğu olarak bu berbat nizama boyun eğmeyeceğimizi ve en güçlü biçimde her mecrada kulübümüzün haklarını savunacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Yaşadığımız hakem faciasının akabinde sayın Lale Orta’nın onurlu bir hareket sergileyerek istifa etmesini ve Sarper Barış Latife isimli eleman, TFF’deki ve MHK’deki misyonuna son verilmesini acele biçimde bekliyor, talep ediyor, takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir